Poradna - reference

Poradna - reference

Jedním z nejčastějších zákroků na naší klinice je operace respektive korekce očních horních nebo dolních víček. Zeptali jsme se za Vás, kdo se chystáte k nám na kliniku na tento estetický zákrok, našeho vedoucího lékaře MUDr. Pavla Horyny, který má za sebou desetiletou praxi v oboru plastická chirurgie a operace očních víček.

Kdo je vhodný kandidát na operaci očních víček?

Plastická operace očních víček řeší změny kůže a okolních struktur očí, které jsou způsobeny přibývajícími roky, s velmi dobrým efektem. Většinou se nejedná  pouze o zákrok estetický, ale může zlepšit i funkci oka, jako je zlepšení vidění odstraněním kožních nadbytků. Sníží se i únava očí, bolesti hlavy a slzení.

V podstatě každý, žena i muž, komu začíná nadbytek kůže vadit jak z estetických důvodů, tak ho omezuje v periferním vidění. Má oči unavené a často mu slzí. Operace víček se provádějí nejčastěji mezi 40-50. rokem života, ale lze i ve vyšším věku. Záleží na zdravotním stavu zájemce o tento zákrok. Po zákroku se každému uleví a zároveň jeho obličej prokoukne a omládne. 

Jaká je předoperační příprava?

Vždy je nutné vynechat 10 dní před operací léky, které zvyšují krvácivost. Sem patří kyselina acetylsalicylová (Aspirin, Acylpyrin, Anopyrin) a analgetika, které ji obsahují. Rovněž by měly být vysazeny léky typu Brufenu, Voltarenu  a podobně. Klient by měl před zákrokem podstoupit základní interní předoperační vyšetření u svého praktického lékaře, který zhodnotí rizika výkonu v místní anestesii.

Můžete popsat, jak operace očních víček probíhá?

Nejdříve  se označí na víčku tzv. nadbytečná kůže.  Poté se  provádí  šetrná redukce kruhového svalu oka s odstraněním  tukových váčků. Na závěr se rána sešije s tím, že  jizva je situována do oblasti přirozené ohybové rýhy horního víčka. Moderní přístroje na šití rány zajišťují, že rána nekrvácí a po krátkém odpočinku po zákroku a chlazení rány může každý odejít domů.  

A co pooperační péče?

Co nejdříve po zákroku je nutné místně chladit, chlazení přináší úlevu od bolesti a zmenšuje otoky a krvácení. Při bolesti jsou doporučená analgetika, ale chlazení bolest výrazně redukuje. Během prvních dnů doporučujeme spát se zvýšenou polohou hlavy a nepředklánět se. Oči se chrání před denním světlem slunečními brýlemi.

Jak dlouho trvá rekonvalescence po plastické operaci víček?

Obvyklá doba návratu do práce bývá týden po zákroku, záleží zda  klient podstoupí operaci horních  nebo dolních či obou víček v jedné době. Po týdnu od zákroku, kdy se obvykle odstraňují stehy je však nutné ještě počítat s odeznívajícím otokem a nějakou modřinkou. Ale již to lze zakrýt makeupem. Otok celkově odezní zpravidla do 3 týdnů.

Kdy není možné operaci víček provést?

Obecně při  jakémkoliv dekompenzovaném interním onemocnění – jako je ischemická choroba srdeční, diabetes mellitus apod. Dále při chronické medikace antikoagulancií.  I tak je vždy nutná před operací konzultace  s plastickým chirurgem.

Je možné operovat horní i dolní víčka současně?

Ano a tento zákrok provádíme velice často.

Máte nějaké doporučení pro rychlejší hojení jizvy?

Pomáhají  tlakové masáže víček. Obvykle se používá postup, kdy na jizvu tlačíme bříškem prstu proti podkladu takovou silou, aby se nehtové lůžko odkrvilo, tedy zbělalo a tlak ponecháme působit cca 15 sekund. Poté povolíme a prst přesuneme na vedlejší část jizvy a postup opakujeme. Přes jizvu tedy prstem nepřejíždíme, pouze tlačíme. Tímto způsobem promasírujeme  vnitřní a zevní póly jizvy. Masáž provádíme 5x denně.  

Jak je to s líčením očí po zákroku?

Oči lze začít líčit asi po 10-14 dnech podle hojení.

Kdy lze začít s aktivním sportem ?

Se sportem lze začít po 3 týdnech od operace.

GrandClinic > Poradna - reference
Loading...

DOMŮ

  Loading...

  DOMŮ

    

   Nabídka ambulantních zákroků

   Liposukce Body Jet

   Zvětšení prsou

   Nadměrné pocení

   Korekce víček

   Omlazení obličeje plazmou

   Aplikace botulotoxinu 

   Lipolýza

   Pro muže

   Operace karpálního tunelu

   BioMat Amethyst

    

   * - povinné údaje