Operace horních víček

Operace horních víček

Když vám kůže horního víčka přepadává na řasy nebo i přes řasy, je nejvyšší čas, kdy byste měli uvažovat o operaci horních víček.  Nejenže hůře vidíte, ale také vám kvůli převisům kůže a tukovým váčkům více slzí oči, zkrátka cítíte se nekomfortně. S přibývajícím věkem dochází k postupnému poklesu kůže právě v oblasti očních víček. U většiny lidí nastává taková chvíle kolem 40 let, ale někdo má pevnější kůži, tak se podobný stav objevuje až kolem 50 let. Pokud nechcete prozradit svůj věk či se zbavit zdravotních obtíží a účinně bojovat proti stárnutí, měli byste uvažovat právě o operaci horních víček. Ta odstraní nadbytečnou kůži a dokonce i tukové váčky, které při stárnutí dělají kolem očí nevzhledné prolapsy a jsou příčinou zdravotních obtíží.

Předoperační průběh

U zdravých klientů není zvláštní příprava před operačním zákrokem. U klientů s interním onemocněním vyžadujeme posouzení celkového stavu ošetřujícím lékařem. Před operací není třeba lačnit. Pravidelně užívané léky ( například pro korekci tlaku, inzulín, hormony) by se neměly vysazovat. Klienti by neměli užívat alespoň 2 týdny před plánovanou operací léky ovlivňující krevní srážlivost – salycáty a ostatní ( Acylpyrin, Anopyrin, Aspirin, Godasal, Tyclid, Tagren, Apo-Tic, apod. Vysazení Warfarinu respektive Lawarinu je nutné konzultovat s praktickým lékařem. V den výkonu před zákrokem je zapotřebí odstranit make-up a žádný nenanášet. Lze se také odlíčit u nás na klinice.

Průběh zákroku

Před korekcí očních víčekZoom gallery
Před korekcí očních víček
Po korekci očních víčekZoom gallery
Po korekci očních víček

Operace horních víček předchází tzv. zakreslení budoucího zákroku – odstranění nadbytečné kůže na víčkách. Poté operatér znecitliví kůži horních víček lokálním anestetikem a odstraní povislou kůži a vyndá tukové váčky. Následuje sešití kůže víček jemnými stehy, které jsou v závěru přelepeny sterilními náplastmi.

Po zákroku

Po zákroku se nedoporučuje předklánět či zvedat těžké předměty. Po krátkém chlazení ran můžete s doprovodem odejít z kliniky. Po zákroku zvládnete jet veřejnou dopravou. Nicméně je lepší, aby si vás někdo na klinice vyzvedl a doprovodil či odvezl autem domů. Chraňte si jizvy. Doporučujeme nošení tmavých slunečních brýlí (i v zimě), jednat kvůli pohledům zvědavců, ale i kvůli hojícím se jizvám na víčkách. Jizvy by neměly přijít do kontaktu se slunečními paprsky kvůli zbarvení, nebo do kontaktu se silným větrem či deštěm. Po operaci mohou víčka otékat a v místech preparace tukových váčků se tvořit i modřinky. Vzhledem k hojení ranek doporučujeme týdenní klidový režim ( lze chodit i do zaměstnání) až do zhojení a vyndání stehů, které provádí operující lékař na naší klinice po týdnu od operace. Je zapotřebí spát či odpočívat v polosedě a na zádech a v pravidelných časových intervalech přikládat chladící obklad položený na oči přes čistý kapesník. Jizvičky po vyndání stehů jsou několik dnů narůžovělé, ale postupně dostanou barvu pleti. Po vyndání stehů lze používat líčidla. Nejméně 14 dnů se nedoporučuje fyzická námaha a intenzivní práce na počítači.

Akční cena: 12 000 Kč.

 

GrandClinic > KOREKCE OČNÍCH VÍČEK > Operace horních víček
Loading...

KOREKCE OČNÍCH VÍČEK

Loading...

KOREKCE OČNÍCH VÍČEK

 

Nabídka ambulantních zákroků

Liposukce Body Jet

Zvětšení prsou

Nadměrné pocení

Korekce víček

Omlazení obličeje plazmou

Aplikace botoxu

Lipolýza

Pro muže

Operace karpálního tunelu

BioMat Amethyst

 

* - povinné údaje